среда, 9 ноября 2022 г.

 

Техніка пересувань

Що може бути крутіше, ніж «літати» по корту і встигати за всіма воланами?

Про важливість пересувань довго розповідати не доведеться. Кожен спортсмен розуміє, що чим ефективніше, зручніше і швидше він підходитиме до волана, тим більше шансів перемогти.

Від уміння правильно пересуватись по корту залежить вся гра бадмінтоніста: його швидкість відповіді, траєкторія, яку він зможе задати і багато іншого.

У цьому уроці ти дізнаєшся про техніку пересувань, відзначиш для себе, які способи підходу до волана найрезультативніші, і чи правильна у тебе техніка пересувань.

Вперед, Урок №6 чекає на тебе!

 

Правила пересувань
Задня зона
Середня зона
Передня зона
Парні пересування

Бадмінтоніст повинен впевнено встигати за будь-яким воланом на корті: зустріти його якомога раніше, обробити та направити якнайскладніше для суперника. Ігровий корт досить великий, і волан може полетіти у будь-якому напрямку. Щоб тобі було складніше відбити волан, суперник намагатиметься грати подалі від тебе, і ти робитимеш також! Ви будете прагнути попасти в угли корту або ближче до лінії. Найбільш ефективні місця для потрапляння назвемо точками. Їх лише 6, як показано на малюнку. Отже, тобі потрібно навчитися пересуватися з центру корту в точку і назад.

13 04 20 1Професійні гравці постійно прагнуть вирішити завдання, щоб витрачати на корті менше сил.  Сформувалися найефективніші пересування – кроки, стрибки, випади тощо.  Вони використовуються залежно від ситуації, в яку потрапив гравець.  Такі дії називають правильними пересуваннями.

Варто зазначити, що рік у рік гра прискорюється, і навіть якщо ти подивишся матчі всього 10-річної давності, то помітиш, наскільки змінився стиль гри.  У тому числі кроки, стійки, положення корпусу.  Тому, основне твоє завдання - знайти для себе найкращий спосіб пересуватися кортом і постійно вдосконалювати його з роками.

Але є певні закони гри, яких дотримуються абсолютно усі спортсмени.  Якщо їх порушувати, то як би ти не намагався, витрачатимеш більше сил і не отримаєш потрібної швидкості руху на корті.  Ось про ці закони ми зараз і поговоримо.

1. Як ти вже зрозумів з уроку про удари, волан треба зустрічати якомога раніше.  Отже, прагнути виходити до волана максимально швидко і витрачати на це мінімум сил.  Для цього твої кроки мають бути чітко розподілені, без зайвих підстрибувань, підступів тощо.  І не лякайся, якщо все одразу не вийде.  Над цими моментами справжні професіонали працюють все життя:) 

2. До волана потрібно підходити так, щоб тобі було зручно зробити удар.  Якщо ти в момент удару перебуваєш у дивній позі, акуратно волан від тебе не полетить.

13 04 20 23. Після кожного удару завдання гравця - якнайшвидше повернутися до ігрового центру. Це найвигідніша позиція, в якій всі 6 ігрових точок знаходяться на одній відстані від тебе. Де б не грав противник, тобі буде однаково зручно відбивати воланчик. Де знаходиться ігровий центр? На центральній лінії корту, приблизно у метрі від лінії подачі. (Дивіться малюнок, у центрі - гравець у білому кольорі). Майстри високого рівня не завжди повертаються сюди. Вони прагнуть передбачити дії суперника і бути трохи ближче до найшвидшої відповіді. Наприклад, якщо ти зробив високо-далекий по лінії, перш за все, будь готовий тримати смеш по лінії, у другу чергу - смеш по діагоналі. Отже, повернись до центру, але рухайся трохи ближче до лінії, по якій ти ударив.

4. «Стиснуті» рухи не дозволять тобі контролювати кроки і різко вийти до потрібної точки. Ноги повинні рухатися розкуто, пластично і дуже швидко. Ззовні здається, що професійні гравці ходять по корту, встигаючи за всіма воланами. Це насправді не так. Вони провели багато годин у залі. Їх рухи настільки відпрацьовані та розкуті, що насправді в них немає нічого зайвого.

5. Ми рекомендуємо якомога швидше пересуватися з центру котра до волану. Але назад ти вже можеш трохи сповільнити рух, оцінюючи ситуацію та дії суперника. Але не забувай, що після удару в точці ти не можеш залишатися ні секунди! Повернись негайно. Зверни багато уваги на стартову швидкість до волана!

РОБОТА НІГ У ЦЕНТРІ

6. Щоб витратити менше енергії, використовуй вибухові можливості стопи під час рухів. Постійно переконуйся, що відштовхування відбувається стопою. Тоді ти зможеш рухатися якомога далі завдяки одному кроку.

7. Якщо ти не встиг повернутися до центру, а суперник вже робить удар, не завершуй своє повернення. Він побачить твій напрямок руху і зіграє в іншу сторону. Змінити напрямок руху набагато складніше, ніж швидко бігти трохи далі до волана. Негайно почніть бігти в ту сторону, куди відповів суперник, з місця, де ти опинився під час його удару. Візьми собі за правило: під час удару гравця, навпаки, покажи йому, що ти готовий бігти в будь-якому напрямку. І зроби це!

13 04 20 38. Існує таке поняття, як центр тяжіння. Це точка, яка приблизно знаходиться в області твого тазу. Вона дуже підступна! Якщо твій центр тяжіння знаходиться приблизно в районі тазу, все буде добре, і ти сможеш зробити все задумане. Але якщо раптом точка твого центру тяжіння зміститься у сторону від опори, ти втратиш рівновагу і можеш впасти ...

 

 

13 04 20 4

Для кожного гравця бадмінтоніста дуже важливо відчути свій центр тяжіння, навчитися контролювати своє положення, керувати ним. 13 04 20 5В ідеалі, точка твого центру тяжіння має знаходитися на однаковій відстані між опорними точками (ногами). Це найзручніша позиція для початку руху в будь-якому напрямку корту. 

9. Також важливо контролювати, щоб центр тяжіння завжди знаходився на одній висоті від підлоги. Не стрибай під час бігу, плавно рухайся. 13 04 20 6Потім ти зможеш робити ту саму роботу, але рухатися далі. Для цього ноги потрібні бути разядженими і зігнутими, так тобі буде легше контролювати висоту центру тяжіння. Є ще одна перевага в низькій позиції - ти можеш обробляти більше ударів зверху. Але для низької стійки тобі потрібні міцні і накачані ноги, тому не нехтуй присіданнями і стрибками під час фізичної підготовки. Виключення складають атакуючі удари, які здійснюються у стрибку. Тут тобі потрібно якомога вище виштовхутися к волану, оскільки є шанс завершити розіграш перемогою.

Важливим елементом у рухах є ігрові позиції.

13 04 20 7Позиція на прийомі подачі - ти стоїш в центрі половини корту і готуєшся прийняти подачу суперника. Завдання - якомога швидше стартувати к волану та відповісти. Ти будеш рухатися вперед або назад, тому ліва нога повинна вийти вперед (для правші). Зігни коліна, перевір центр тяжіння. Вага повинна розподілятися рівномірно по обох ногах. Рука з ракеткою спрямована вперед і вгору, лікті відриваються від тіла.

13 04 20 9Основна позиція використовується, коли гравець повернувся до центру після удару. Завдання тут - бути готовим стартувати в будь-якому напрямку корту. Ноги під час основної стійки повинні стояти на ширині плечей і бути зігнутими. Права нога спрямована трохи вперед. У такому положенні тобі буде зручно стояти. Ракетка перед тобою, лікоть піднят.

Корт умовно розподілений на 3 зони: задня, середня та передня. Далі ми детально поговоримо про особливості рухів у кожній із зон.

Комментариев нет:

Отправить комментарий